Nie jesteś zalogowany! W ciągu 600 sekund zostaniesz przeniesiony do rejestracji.

NIE JESTES ZALOGOWANY


Poprzedni temat «» Następny temat
Opony na zimę
Autor Wiadomość
Doman
Administrator
modelist-konstruktor


Wiek: 55
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 787
Skąd: Chełm
Wysłany: 2012-12-10, 20:49   Opony na zimę

Jako że mamy sezon zimowy, najwyższa pora by przystosować nasz rowerek do tej pory roku.
Jedną z najważniejszych modyfikacji są nasze opony, i tu mamy dylemat ponieważ cena fabrycznych to średnio 200 pln za sztukę :shocked-anim: ...
Dla lubiących majsterkowanie pokazuję jak w domu można zrobić samodzielnie taki zestaw (jeszcze nie wiem jak ma się jego wytrzymałość do fabrycznego, ale to w testach wyjdzie :) )

Od czego zaczynamy... od niezbędnika :)



Musimy zaopatrzyć się opony. Ja zaadoptowałem jakieś stare, to obniży nam koszty. Oczywiście przydadzą się też kolce, czyli w naszym przypadku wkręty samowiercące. Te dobieramy do naszej opony.



Bierzemy wiertarkę i wiercimy otwory pod nasze kołki (najlepiej w "klockach" tam jest najwięcej gumy, która będzie lepiej je trzymać)



Po tej operacji dobrze jest odwrócić oponę na drugą stronę (będzie nam wygodniej wkręcić śruby)



Następnie przykręcamy wkręty



W moim przypadku było to 120 na oponę... troszkę czasu mi to zajęło

Po odwróceniu opony na prawidłową stronę widzimy "łby" naszych wkrętów



Aby uchronić naszą dętkę przed uszkodzeniem przez owe "łby" osłaniamy je opaską



Teraz zakładamy oponę na koło, wkładamy dętkę (...)
Efekt końcowy



I teraz loty próbne... niestety więcej zdjęć już nie zrobiłem, ale jazda była o wiele przyjemniejsza (czułem że mam o wiele większą kontrolę nad tym, gdzie jadę)
 
 
 
Wiesław Wepa
stały bywalec


Dołączył: 06 Paź 2009
Posty: 129
Wysłany: 2012-12-22, 11:47   

Darek dobry pomysł :clap-anim: Po Nowym Roku spotkamy się na trasie. :thumb-up_anim:
Wesołych Świąt. :cheers:
 
 
jalabee
Majster
Młody Książ


Dołączył: 27 Cze 2010
Posty: 508
Skąd: Chełm
Wysłany: 2013-01-07, 21:50   

Na moim FB sa zdjecia z moich oponek. okolo 250 na sztuke:)) jazda po sniegu cud miod malina.
_________________
JALABEE - Ostatni sprawiedliwy :pałą w łeb: - Mądry inaczej :wall_bash-anim: Pasterz piekła :devil_anim: - Wikary w ostatniej postaci. :holy: - Bohater swojego piękna.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Zaprzyjaźnione grupy rowerowe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM



Reklama





















Gorące tematy