Nie jesteś zalogowany! W ciągu 600 sekund zostaniesz przeniesiony do rejestracji.

NIE JESTES ZALOGOWANY


Poprzedni temat «» Następny temat
Ukraina i Karpaty Wschodnie
Autor Wiadomość
apj
Majster
Hardcorowy Koksik


Wiek: 54
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 3756
Skąd: Pokrówka
Wysłany: 2014-02-19, 15:27   

Czesław ale ty chcesz jechać czy nie bo od ciebie nie mam żadnej i informacji, trasa powyżej jest tylko przykładowa i jest ściągnięta z jednego biura podróży ale faktycznie biuro i stronę wynalazł Mirek :sugoi_anim:
_________________
Jazda rowerem to tylko z ChGRem ;-)
 
 
apj
Majster
Hardcorowy Koksik


Wiek: 54
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 3756
Skąd: Pokrówka
Wysłany: 2014-02-20, 20:41   

poniżej przedstawię radosną twórczość naszego kolegi który jest na zwolnieniu lekarskim i opracował trasę na Rumunię, uważam że jest spoko ale trochę km chyba trzeba dołożyć czyli rozciągnąć trasę, dokładne kierunki jazdy i zwiedzania sądzę że przedstawimy po spotkaniu organizacyjnym osób z Chełma bo naszym miłym gościom przekażemy za pomocą FB aby ich nie ciągnąć tyle km i oczywiście jak będą mieli sugestie to postaramy się je uwzględnić, czyli mniej więcej sytuacja zaczyna nam się klarować mamy osobę która będzie pilotem wycieczki odnośnie trasy (Mireczek K), wszyscy zajmiemy się po kolei jakimiś zabytkami aby podczas zwiedzania można było przekazać to pozostałym (wszyscy wg rozdzielnika) no i dyrektora zamieszania który będzie myślał że ma zawsze rację chociaż jej często nie ma (ja?), poniżej traska Mireczka piszcie co o niej sądzicie i gdzie można ją wydłużyć a może tak zostawić, sprawy techniczne zostawimy tez na spotkanie organizacyjne

Rowerem po Transylwanii­ propozycja tras.

 

Chełm – Barwinek – Kosice – Miskolc – Oradea – Turda                      km. ok. 900

    Wyjazd w godzinach popołudniowych z noclegiem na Campingu nad jeziorem w

Svidniku(Słowacja).

1 dzień: Przyjazd do m. Turda w Rumunii w godzinach popołudniowych. Szukanie

noclegu                  na campingu w okolicy wejścia do przepięknego wąwozu. Tu

zostawiamy nasze                  pojazdy, mam nadzieję że będzie to możliwe.

2 dzień: Turda – zwiedzanie kopalni soli (Salina Turda), wąwozu (podobno piękny) oraz

                 jazda  rowerem po okolicy. Wypad do m. Buru ok. 20km. (piękna jaskinia).

Nocleg                  na Campingu.

3 dzień: Turda – Medias

               Jazda rowerem drogą nr 15 km. ok. 90. Zwiedzanie średniowiecznego miasta.

                  Nocleg na               campingu nad zalewem Ighis.

4 dzień:  Medias – Sibiu – Voila

               Jazda rowerem drogą nr 14 ok. 100km.  Zwiedzanie miasta Sibiu. Od miasta

                                 Sibiu jedziemy w kierunku Brasov drogą E­68 szukając dogodnego

miejsca na                    nocleg w okolicy m. Voila.

5 dzień:  Voila – Brasov

                  Jazda rowerem droga nr E 68ok. 84km. Zwiedzanie m.in. Starówka, Czarny

                  Kościół, Góra Tampa. Możliwy jest przejazd do m. Rasnov (14km), gdzie

                  znajduje się w dobrym stanie zamek chłopski.

                  Nocleg na Campingu.

6 dzień:  Brasov – Homorod ­ Sighisoara

                  Jazda rowerem drogą nr E 60 ok. 120km. Zwiedzanie m. Homorod

               Nocleg w m. Sighisoara na cempingu Central w środku miasta obok Domu

                  Kultury.

7 dzień.  Sighisoara – Targu Mures.

                  Jazda rowerem droga nr 60 ok. 50km. lub wg uznania drogami okrężnymi.

                  Nocleg na campingu. Zwiedzanie miasta.

8 dzień:  Targu Mures – Turda

                  Jazda rowerem drogą nr E 60 i 15 ok. 85km.

                  Nocleg na Campingu.

9 dzień:  Targu ­ Cluj Napoka – Gilau – Buru ­ Targu

                  Jazda rowerem  ok. 100km.

                  Zwiedzanie miasta Cluj Napoka. Nocleg na campingu w m. Turda.

10 dzień: Wyjazd do Chełma w godzinach porannych.

 

 

UWAGA: Informacje uzyskałem z witryn internetowych. Na miejscu konieczna będzie 

korekta programu i tras.
_________________
Jazda rowerem to tylko z ChGRem ;-)
 
 
Marcin
Majster


Wiek: 46
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 492
Skąd: Chełm
Wysłany: 2014-02-20, 21:45   

apj no chyba żartujesz? Joanna, Sonia czy Dominika jakieś sugestie? Niech wezmą tylko duże sakwy :toast:
_________________
,,W życiu nie chodzi o to, żeby przeczekać burzę.
Chodzi o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu".
Mahatma Gandhi
 
 
 
apj
Majster
Hardcorowy Koksik


Wiek: 54
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 3756
Skąd: Pokrówka
Wysłany: 2014-02-20, 22:01   

ano faktycznie przepraszam ;-) :oops:
_________________
Jazda rowerem to tylko z ChGRem ;-)
 
 
apj
Majster
Hardcorowy Koksik


Wiek: 54
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 3756
Skąd: Pokrówka
Wysłany: 2014-03-08, 22:52   

wstępny projekt koszulki, kolor prawdopodobnie będzie to seledynek taki jaskrawy ;-) , myślę że wykonamy ją z tkaniny oddychającej takiej mniej opinanej wtedy koszulki przydadzą się nie tylko na rower ale i też na bioeganie, kijki i różne wspinaczki ;-)

Rumunia.jpg
Plik ściągnięto 73 raz(y) 30,77 KB

_________________
Jazda rowerem to tylko z ChGRem ;-)
 
 
Sonko
nowicjusz


Dołączył: 10 Mar 2014
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-10, 11:12   

koszulka baaaaaardzo sympatyczna :) . Co do trasy to trochę mało km chyba, że będzie wysoko to wtedy zwracam honor :]. Czy będziemy jechali tą trasą trasfagaraską czy jak ona się tam nazywa???
 
 
apj
Majster
Hardcorowy Koksik


Wiek: 54
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 3756
Skąd: Pokrówka
Wysłany: 2014-03-10, 16:56   

Z TEGO CO WIEM TAK BĘDZIEMY JECHALI TĄ TRASĄ ;-) a co do kilometrów to faktycznie wydaje się mało ale Mireczek mnie przekonał że przewyższenia są duże oczywiście jeśli będziemy kręcić mocniej to trasę na bieżąco zmodyfikujemy tak że luzik oczywiście każdy dostanie jakies zabytki do omówienia bo też chcemy troszkę zwiedzić jak się dogadam po ile te koszulki by były to dam znać ;-) spotkanie odnośnie Rumuni przewiduję na przyszłą środę wam moje drogie Koleżanki oczywiście wszystkie informacje przekażemy tak żer spoxik ;-)
_________________
Jazda rowerem to tylko z ChGRem ;-)
 
 
swierszczyk22
zorientowany


Wiek: 44
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 20
Skąd: CHEŁM
Wysłany: 2014-03-10, 21:01   

Droga-TrasaTransfogaraska jest piękna. Jechałem samochodem no powiem czekam na foty jak tam wjedziecie rowerami !!!! Samochodem wjazd i zjazd to ok 3,5h serpentyny że oj oj, jechaliśmy rodzinką synio puscił pawika w drodze zjazdowej (gdzieś w połowie). Hamulce to tam trzeba mieć żyleta no i nie wiem czy nie będzie trzeba klocków wymienić hehe. Moja KIAnką to były momenciki że trzeba było na 1dynce jechać :) :). No i miałem przygodę:
Staję na trasie za potrzebą, załatwiając tą potrzebę rozglądam się bo widoki super. Słysze przeraźliwe walenie w szybę z samochodu. Na pierwszy plan szarych komórek nie zaciągnąłem ręcznego hehe i żona z syniem się oddala, nic bardziej mylnego przerażona zona pokazała mi co zmierza w moim kierunku hehe RMUŃSKI BRUNATNY MIŚ. Kranik zakręcony i do auta, gazu do dechy nie dasz bo serpentyny ale czad był.

Na górze jest schronisko ale nie wiem jak z noclegiem ale namioty stały, bo pokonać to na razówkę to nie wiem czy da radę.
Ogólnie RUMUNIA piękna górzysta no i kierowcy MASAKRA, ciężko mi doradzić coś jak zachować się na rowerach do tych typów za kierownicą.
 
 
apj
Majster
Hardcorowy Koksik


Wiek: 54
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 3756
Skąd: Pokrówka
Wysłany: 2014-03-25, 23:33   

sorki że tak z opóźnieniem ale na ostatnim spotkaniu zapadło parę nowych spraw, przez całą drogę jedzie z nami samochód serwisowy, mapkę z przewyższeniami podam na dniach tak że luzik, jeśli nic się nie zmieni to wyjeżdżamy 1 sierpnia w godzinach porannych ;-) ogólnie ma byc gicio :crazy2: i :beer:
_________________
Jazda rowerem to tylko z ChGRem ;-)
 
 
apj
Majster
Hardcorowy Koksik


Wiek: 54
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 3756
Skąd: Pokrówka
Wysłany: 2014-03-28, 21:38   

traska dopracowana przez Mireczka ;-) a poniżej link do pierwszego dnia troszkę mi się nie chce wszystkiego opracowywać bo to trochę roboty ale jeśli mocno będziecie chcieli to się poświecę ;-)

Wyjazd do Transylwanii

Dojazd do miejscowości Campeni. Nocleg na polu namiotowym.

1 dzień. Trasa: Campeni – Abrud – Zlatna – Mic de Munte -Orastie
(nocleg: camping. Zabytki: Muzeum etnograficzne, kościół ) - ok. 85 km.

2 dzień. Trasa: Orastie – Sebes {E-68} – Sibiu – Cisnadie - ok. 106km
(nocleg camping w Cisnadie lub Avrig)

3 dzień. Trasa: Cisnadie – Talmaciu – Avrig – Fugaras – Sercaia – Persani
(nocleg camping) - ok. 94km

4 dzień. Trasa: Persania – Sinca Vache – Braszów - ok. 70km
(nocleg camping, jazda po okolicy, wiele zabytków)

5 dzień. Trasa: Braszów – Sfantu Gheorge – Baile Tusnad- Miercurea Ciuc
(nocleg camping) - ok 105km

6 dzień. Trasa: Miercurea Ciuc – Vlathita {13a} – Odorheiu Secuiesc – Cristuru Secuiesc-
Sighisoara - ok. 90km
(nocleg nie wiem gdzie)

7dzień Trasa: Sighisoara – Dumbraveni – Medias – Tarnaveni – Ludus - ok. 86km
(nocleg camping)

8 dzień. Trasa: Ludus – Turda – Cluj Napoca – Gilau - ok. 80km
(nocleg nie wiem gdzie)

9 dzień: Trasa: Gilau – Horea – Vardu Molito – Campeni - ok. 100km

10 dzień: Trasa wg uznania po górach - ok. 100km. (nocleg w Campeni).

11dzień. Powrót do domu

UWAGA: Możliwa zmiana trasy na miejscu.

http://www.gpsies.com/map...kctaxdijpcvbipb
_________________
Jazda rowerem to tylko z ChGRem ;-)
 
 
apj
Majster
Hardcorowy Koksik


Wiek: 54
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 3756
Skąd: Pokrówka
Wysłany: 2014-03-29, 23:07   

trasa zrobiona cała tak na szybko kilometry mogą się nie zgadzać ale powiem wam że po przewyższeniach to sie troszkę pokręcimy i nakręcimy ;-)

Wyświetl większą mapę
_________________
Jazda rowerem to tylko z ChGRem ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Zaprzyjaźnione grupy rowerowe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM



Reklama





















Gorące tematy