Nie jesteś zalogowany! W ciągu 600 sekund zostaniesz przeniesiony do rejestracji.

NIE JESTES ZALOGOWANY


Poprzedni temat «» Następny temat
Propozycje zmian w infrastrukrzurze rowerowej
Autor Wiadomość
PioTrek
na forum non-stop


Dołączył: 10 Sie 2016
Posty: 206
Skąd: Chełm
Wysłany: 2017-03-13, 11:27   Propozycje zmian w infrastrukrzurze rowerowej

Podczas sobotniego przejazdu przez DDR w Chełmie wspólnie z kolegami rowerzystami postanowiliśmy trochę ponarzekać i zaproponować pewne zmiany i podzielić się naszymi uwagami:

1. Usunięcie nieczystości z DDR (piachu, żwiru, szkła).

2. Zabezpieczenie rowu przy ul. Ceramicznej w pobliżu Domu Weselnego. Istnieje niebezpieczeństwo wjechania do rowu a w nocy miejsce nie jest to dobrze oświetlone. Dodatkowo w tym miejscu znaki są niewidoczne i zasłonięte przez gałęzie.

3. Utworzenie przejazdu rowerowego na ul. Szpitalnej koło sklepu Biedronka. Dodatkowo umieszczenie znaków informujących A-24. Jest to miejsce szczególnie niebezpieczne gdyż widoczność zasłania ogrodzenie. Proponowane jest ustawienie lustra oraz znaku B20 dla kierowców włączających się do ruchu z ul. Szpitalną.

4. Brak przejazdu rowerowego kilkanaście metrów dalej stronę ul. Lubelskiej

5. Brak przejazdu rowerowego przy skrzyżowaniu ul. Lubelskiej z ul. Szpitalną oraz przejazdu i sygnalizacji świetlnej wzdłuż ul. Lubelskiej na trasie Green Velo. Rowerzyści jeżdżący szlakiem GV błądzą w tym miejscu ponieważ oznakowanie jest niewidoczne a organizacja trasy przejazdu z ul. Lubelskiej w ul. Szpitalną zawiła i wymaga przejechania przez 3 sygnalizacje świetlne co zajmuje kilkanaście minut postoju.

6. Brak organizacji ruchu przy przejeździe kolejowym na ul. Lubelskiej. Znak C-13a zabrania dalszej jazdy prze skrzyżowanie. Niestety rowerzyści nie stosują się do tego znaku jest on w tym miejscu niezrozumiały. Nie ma możliwości włączyć się do ruchu ul. Lubelską ponieważ zabrania tego znak B-9. Zmusza się w ten sposób prowadzenie roweru kilkadziesiąt metrów za most na rzece Uherka. Trasa Green Velo za przejazdem rowerowym jest źle oznakowana.

7. Skrzyżowanie ul. Lubelskiej z ul. Kąpieliskową jest niebezpieczne i nie pozwala się w sposób płynny włączyć do ruchu skręcając w prawo z ul. Kąpieliskowej. Wjeżdżając na ul. Lubelską znak B-9 znajduje się w takim miejscu że nie można wjechać na DDR z powodu wysokiego krawężnika. Dopiero kilka metrów dalej za znakiem jest możliwość wjazdu.

8. Niebezpieczne miejsce na skrzyżowaniu ul. Lubelskiej i ul. Brzozowej. Kierowcy włączający się do ruch z ul. Brzozowej nie mają widoczności na rowerzystów przejeżdżających przez DDR. Brak jest namalowanego przejazdu. W tym miejscu przydałby się znak B20 dla kierowców lub lustro.

9. Usunięcie gałęzi kilka metrów od skrzyżowania z ul. Brzozową i Lubelską. Gałęzie wyrastają na DDR i powoduje zagrożenie uszkodzenia odzieży rowerzystów a także podczas omijania.

10. Brak przejazdu rowerowego na ul. Armii Krajowej w kilku miejscach. Koło Hotelu Kamena, przez skrzyżowanie z ul. Reformacką, Popiełuszki, Ogrodową, postoju dla busów oraz przy wyjeździe ze stacji benzynowej koło PKS i Sądu Rejonowego przy Al. I AWP.

11. Zapadnięta studzienka telekomunikacyjna koło stacji benzynowej w pobliżu PKS.

12. Brak przejazdu rowerowego, na początku Al. I AWP za rondem, łączącego DDR po obu stronach.

13. Brak przejazdów rowerowych na ul Wojsławickiej.

14. Wysoki krawężnik przy wjeździe na DDR przy moście na rzece Uherka ul. Kąpieliskowa. Brak oznakowania trasy Green Velo.

Zapraszam do dyskusji nad obserwacjami i zgłaszanie swoich.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Zaprzyjaźnione grupy rowerowe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSMSponsor strony


Nowe domeny w Active 24

Reklama

Gorące tematy