Nie jesteś zalogowany! W ciągu 600 sekund zostaniesz przeniesiony do rejestracji.

NIE JESTES ZALOGOWANY


Poprzedni temat «» Następny temat
Rajd rowerowy "Szlakiem geoturystycznym Roztocza Środko
Autor Wiadomość
Doman
Administrator
modelist-konstruktor


Wiek: 54
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 787
Skąd: Chełm
Wysłany: 2013-06-13, 07:03   Rajd rowerowy "Szlakiem geoturystycznym Roztocza Środko

Otrzymaliśmy zaproszenie od Józefowskiej Kawalerii Rowerowej na rajd. Dobrze by było gdybyśmy tam się pojawili. Poniżej zamieszczam pełny tekst.Rajd rowerowy „Szlakiem geoturystycznym Roztocza Środkowego”
29-30 czerwca (sobota-niedziela)

Program rajdu:
Sobota – 29 czerwca
9.30 – 10.00 – rejestracja uczestników rajdu w pawilonie geoturystycznym (przy budynku Urzędu Miejskiego w Józefowie). Uczestnicy rajdu otrzymają koszulki, mapy z trasą szlaku, plakietki oraz talony na posiłki.
10.00 – wyjazd na trasę – ok. 65 km,
przebieg trasy: Józefów- Majdan Nepryski – góra Młynarka – Senderki-Stara Huta Krasnobród-Łuszczacz – góra Wapielnia - Łasochy – Kunki-Grabowica-Majdan Sopocki-Nowiny - Józefów. Trasa należy do bardzo trudnych, obfituje w liczne podjazdy i zjazdy.
Tego dnia podczas rajdu jego uczestnicy odwiedzą pawilon geoturystyczny, ścieżkę poznawczą przy Nadleśnictwie Józefów i pracownię rzeźbiarską w Majdanie Nepryskim;
z wież widokowych w Józefowie i Krasnobrodzie oraz góry Młynarki obejrzą panoramę Roztocza. Informacji o najciekawszych miejscach na szlaku geoturystycznym będzie udzielał przewodnik, a zarazem komandor rajdu – Tadeusz Grabowski. Kolumnę uczestników rajdu na jego trasie będzie poprzedzał samochód – pilot i zamykał samochód techniczny. Podczas każdego dnia rajdu zaplanowano dla jego uczestników dwa posiłki – w połowie trasy i na zakończenie.
ok. 17.00 – przy stanicy wędkarskiej w Józefowie zakończenie pierwszego dnia rajdu przy ognisku turystycznym.

Niedziela – 30 czerwca
10.00 – wyjazd na trasę – ok. 55 km
przebieg trasy: Józefów- rez. „Czartowe Pole”- kamieniołom w Nowinach - Borowe Młyny- rez. „Nad Tanwią” – Susiec. Powrót z Suśca „Centralnym szlakiem rowerowym Roztocza”. Podczas drugiego dnia rajdu jego uczestnicy zwiedzą rezerwat „Czartowe pole”, kamieniołom w Nowinach, gdzie znajduje się platforma widokowa oraz rezerwat „Nad Tanwią”.
ok. 17.00 – przy stanicy wędkarskiej zakończenie rajdu.
Głównym organizatorem rajdu są stowarzyszenia:
Józefowska Kawaleria Rowerowa i Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie „Podaj Dłoń”.
Współorganizatorzy:
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie
Gminy: Józefów, Krasnobród i Susiec,
Nadleśnictwa: Józefów i Zwierzyniec oraz Roztoczański Park Narodowy w Zwierzyńcu.

Cele rajdu:
 popularyzacja „Szlaku geoturystycznego Roztocza Środkowego” jako markowego produktu turystycznego oraz roztoczańskich tras rowerowych w szczególności „Centralnego Szlaku Rowerowego Roztocza” i „Trasy rowerowej Ziemi Józefowskiej”.
 promocja turystyki rowerowej na Roztoczu jako optymalnej formy uprawiania turystyki,
współpraca z administracją samorządową, nadleśnictwami Józefów i Zwierzyniec, Roztoczańskim Parkiem Narodowym oraz stowarzyszeniami na rzecz rozwoju tras dotyczących turystyki aktywnej w szczególności rowerowych i pieszych na Roztoczu,
 promowanie w środkach masowego przekazu Roztocza jako regionu o wyjątkowych walorach przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych,
 lobbowanie na rzecz rozwoju liniowych produktów turystyki aktywnej, w szczególności rowerowej i pieszej, jako modułu roztoczańskiej oferty turystycznej,
 zwiększanie grona osób, instytucji, sponsorów współuczestniczących w rozwijaniu turystyki aktywnej,
 wspieranie lokalnych podmiotów gospodarczych oraz osób zajmujących się obsługą turystów poprzez tworzenie lokalnego produktu turystycznego i jego promocję.

Regulamin rajdu:
 Formalnym warunkiem uczestnictwa w rajdzie jest dokonanie zgłoszenia oraz opłaty wpisowej w wysokości 25 zł. Dokonanie zgłoszenia jest równoznaczne z zapoznaniem się z treścią oświadczenia, że każdy z uczestników bierze w nim udział na własną odpowiedzialność prawną i materialną – wzór oświadczenia i karta zgłoszenia stanowią załączniki 1 i 2 do regulaminu rajdu.
 Zgłoszenia prosimy kierować na adres e-mail: babsiwojciechowska@gmail.com ewentualne informacje i pytania prosimy kierować do: Barbara Wojciechowska tel. 84 6879669, Robert Rabiega tel. 502 241 983 oraz Agnieszka Bielak tel. 84 6872 066 w. 323. Termin składania zgłoszeń upływa 26 czerwca o godz. 1200 .
 Uczestnicy rajdu zobowiązani są do przestrzegania obowiązków uczestnika rajdu, spośród których najważniejszymi są: przestrzeganie przepisów kodeksu drogowego, o ochronie środowiska i ppoż. oraz podporządkowanie się poleceniom organizatorów w trakcie przejazdu.
 Pokonanie ww. trasy wymaga od uczestnika rajdu sprawnego roweru, najlepiej MTB, bowiem połowa trasy przebiega drogami gruntowymi, leśnymi i szutrowymi.
 Uczestnik rajdu powinien posiadać dętkę zapasową do swojego roweru.
 Ze względów bezpieczeństwa wskazane jest posiadanie przez uczestników rajdu kasków rowerowych, jednakże dla dzieci i młodzieży do lat 18 kaski są obowiązkowe.
Dzieci i młodzież do lat 18 biorą udział w rajdzie pod opieką odpowiedzialnego za nie pełnoletniego opiekuna.
 Ratownik medyczny stanowi medyczne zabezpieczenie rajdu.

Liczba uczestników jest ograniczona – 120 osób, decyduje kolejność zgłoszeń.
Noclegi prosimy organizować we własnym zakresie – w załączeniu mapa turystyczna Gmina Józefów na Roztoczu, w której podana jest m.in. informacja o bazie noclegowej.

Informacja o Szlaku geoturystycznym Roztocza Środkowego.
Projekt pn. „Szlak geoturystyczny Roztocza Środkowego”, którego realizacja wymagała nakładów w wysokości 1 440 872,20 zł, uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego – Oś Priorytetowa VII: Kultura, Turystyka i Współpraca Międzyregionalna - Działanie 7.1 Infrastruktura kultury i turystyki,
w kwocie 816 693,85 zł.
W realizację projektu zaangażowane były: gminy - Józefów (lider projektu), Krasnobród i Susiec, Nadleśnictwa – Józefów i Zwierzyniec, Roztoczański Park Narodowy
i stowarzyszenie Józefowska Kawaleria Rowerowa.
Długość szlaku wynosi 68 km. Przebieg szlaku wytyczono, przyjmując jako priorytet walory geologiczne wybranych miejsc, jednocześnie dążąc do optymalnego wyeksponowania walorów krajobrazowych, przyrodniczych i kulturowych Roztocza Środkowego.
O atrakcyjności produktu świadczy m.in. fakt, że szlak przebiega przez dwa parki krajobrazowe: Puszczy Solskiej i Krasnobrodzki i dwa rezerwaty przyrody: „Nad Tanwią”
i „Czartowe Pole”.
Miejsca szczególnie interesujące na szlaku to: kamieniołomy - w Józefowie, Szopowym, Krasnobrodzie, Nowinach; sztolnie w Senderkach; góra „Wapielnia”; rezerwaty: „Nad Tanwią” i „Czartowe Pole”, pracownia rzeźbiarska w Majdanie Nepryskim; miejsca te doposażone są „małą infrastrukturą” tj.: tablicami informacyjnymi -18, deszczochronami - 7, zestawami stół-ławka – 17 oraz samymi ławkami - 29, stojakami na rowery - 12, koszami na śmieci – 55. Tablice informacyjne zawierają opis poszczególnych stanowisk, do którego dołączone są mapy turystyczno-geologiczne.
Ponadto, wybudowano: pawilon geoturystyczny i basztę widokową
w Józefowie, platformę widokową w kamieniołomach w Nowinach; przebudowano ścieżki przyrodniczo-dydaktyczne: „Nad Tanwią”, „Czartowe Pole”, przy wzgórzu „Kościółek”; zaadaptowano dla potrzeb dydaktycznych stodołę w Hamernii.
Szlak można pokonywać pieszo, rowerem lub samochodem; kierunek szlaku wytyczają słupy i tablice z kierunkiem jazdy, a natężenie ruchu jest monitorowane przez czujniki pyroelektryczne.
W ramach projektu opracowano i wydano informator – mapę turystyczną pn. „Szlak geoturystyczny Roztocza Środkowego”, zawierający wszystkie niezbędne informacje dotyczące szlaku, z jego mapą oraz charakterystyką wszystkich partnerów biorących udział w projekcie.
Celem projektu było stworzenie atrakcyjnego produktu turystycznego, który
w perspektywie kilku lat przyciągnie na Roztocze tysiące turystów,
a w konsekwencji przyczyni się do szybszego rozwoju społeczno-gospodarczego Roztocza.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY

plakat.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 479 raz(y) 1,15 MB

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Zaprzyjaźnione grupy rowerowe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSMReklama

Gorące tematy