Nie jesteś zalogowany! W ciągu 600 sekund zostaniesz przeniesiony do rejestracji.

NIE JESTES ZALOGOWANY


Poprzedni temat «» Następny temat
Oswietlenie rowerowe
Autor Wiadomość
jawo
na forum non-stop

Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 271
Skąd: rower.chelm.pl
Wysłany: 2011-12-08, 18:49   

73Wojtek napisał/a:
... a Doman podzielił się za mną swoim światłem :thumb-up_anim: Jak możesz to wrzuć swoją latarkę do działu technicznego bo lampka dawała jak drogowe w samochodzie ... :devil_anim:


Zrobiliśmy dzisiaj z Domanem test porównawczy naszych lampek i okazało się że mój nowy nabytek z alledrogo Latarka UltraFire WF-501B T6 (CREE XM-L) pomimo słabszego zasilania (rozładowana bateria) świeci trochę lepiej. To tyle zalet, teraz wady 110 zeta z przesyłką za zestaw latarka (bez akumulatora i ładowarki) + uchwyt rowerowy. Brak zasilania dla mnie nie był problemem bo mam kilka takich akumulatorków a ładowarkę sam sobie dorobiłem.



Tak mi się spodobała że prawdopodobnie będę zamawiał jeszcze jedną taką latarkę :)
 
 
tomek08
bardziej zorientowany niz inni
poziomek


Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 94
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-12-10, 21:10   oswietlenie z allegro home made

Szkoda takiej kasy na latarkę. Można sobie zmajstrować dużo lepsza i niebo tańszą na alleddrogo wystarczy kupić odpowiednia diodę, koszt max 25 zeta, we wszystko po cztery złote odpowiednią latarkę w która montujemy zakupiona na alledrogo diodę. Wszystko ,prąd ograniczamy rezystorkiem lub diodą zenera. Bateria to aku z laptopa do nabycia na allegro nawet za 15 zeta nówki były, świecić sobie można bez obawy że nam prądu zabraknie . Ladowanie za pomocą ładowarki od telefonu najlepiej samsung plus dioda zenara dla zmniejszenia napięcia wszystkie ogniwa z baterii łączymy równolegle
 
 
 
jawo
na forum non-stop

Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 271
Skąd: rower.chelm.pl
Wysłany: 2011-12-10, 21:54   

nie do końca, bo te latarki mają drivery, rodzaj przetwornicy o dużej sprawności które zapewniają optymalne zasilenie i sprawność układu przy dużym zakresie napięć ... akumulator litowo-jonowy ma zakres pracy 3,2-4,2 V (czasem nawet od 2.8) dioda cree XM-L aby wykorzystać jej maksymalną moc wymaga prądu ok 3000 mA przy napięciu 3,30-3,35V niestety takiej mocy i stabilizacji nie uzyskasz na zwykłej zenerce i rezystorze, poza tym sprawność takiego układu też pozostawiałaby dużo do życzenia. ta latarka działa ok 90 min na max mocy, na zenerce z tym samym zasilaniem może uzyskałbyś 10-20 min. Poza tym driver ma kilka trybów 30% 50% 100% dzięki temu możesz sam zdecydować czy dłużej (kilka godzin) czy jaśniej.
 
 
gello1
bardziej zorientowany niz inni
Grzegorz


Wiek: 39
Dołączył: 28 Cze 2011
Posty: 63
Skąd: Lublin/Kraśniczyn
Wysłany: 2011-12-10, 23:16   

Ja nabyłem ostatnio coś takiego:

http://www.dealextreme.co...ght-3-aaa-26798


świeci przyzwoicie(mnie zadowala w 100%):






_________________
 
 
 
Doman
Administrator
modelist-konstruktor


Wiek: 55
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 787
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-12-11, 08:56   

Gello powiem tak... jesteś mało wymagający :roll:

Miałem coś o podobnym natężeniu światła i ... żeby się nie rozpisywać ... przy szybszej jeździe w nocy nie raz zaliczyłem dziury takie że :devil_anim: :kill: :wall_bash-anim: dlatego zainwestowałem w lepsze światło :)




Co do wypowiedzi Tomka08... takie rozwiązanie jakie proponujesz stosują bardzo mało uczciwi wytwórcy/sprzedawcy na allegro (zresztą nie tylko) obniżają w ten sposób koszty wiadomo więcej da się zarobić na tym "badziewiu" , jest tylko jedno ale, latarka taka powinna być zasilana bateriami wtedy nawet "jakoś" świeci :confused_anim:
 
 
 
tomek08
bardziej zorientowany niz inni
poziomek


Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 94
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-12-11, 14:07   

Zgadza się wiem co to są driverki :) sprawność ich jest często naciągana pełna moc oznacza grzanie się diody a grzanie się diody oznacza to że produkujemy ciepło zamiast światła.Ja zenerką obniżam napięcie tak ze dioda led nie grzeje mi się i produkuje światło nie ciepło, i bardzo niewiele ciepełka odkłada mi się na zenerce która jest prawie zimna, ile produkuje światła wie ten co jechał za mną na rajdzie nawet w dzień :) z linka który mi dałeś widzę że ta latarka jest zasilana za pomocą trzech ogniw litowo jonowych każda uśrednijmy ma 4V jak widzę są połączone w szereg czyli daje nam to 12v które to napięcie musimy zmniejszyć na uśrednijmy dla diody białej 3.6V czyli nawet jeśli przetwornica ma 80 % sprawności to bardzo duży spadek ja natomiast w swojej latarce muszę zejść z 4v do 3,6 V czyli tylko 0,4v czyli podsumujmy lepiej jest zastosować akumulator o odpowiednim napięciu do diody niż najsprawniejszy driverek
 
 
 
jawo
na forum non-stop

Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 271
Skąd: rower.chelm.pl
Wysłany: 2011-12-11, 14:19   

ja nie podawałem żadnego linka, moja latarka jest zasilana jednym ogniwem 18650, linka podał Gello ale jego latarka jest zasilana 3 ogniwami AAA więc napięcie jest podobne choć energii dużo mniej. A w układzie z rezystorem i zenerka ... moc gubiona jest głównie na rezystorze i to on się grzeje.
 
 
Doman
Administrator
modelist-konstruktor


Wiek: 55
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 787
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-12-11, 14:25   

Tomek a co będzie gdy napięcie na twoim aku spadnie na 3,4V ? :lets_sin-anim:
dalej będziesz je obniżał rezystorkiem ? po co ? :roll:


No i Jawo ma rację, coś się pogubiłeś...
 
 
 
jawo
na forum non-stop

Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 271
Skąd: rower.chelm.pl
Wysłany: 2011-12-11, 14:32   

z cyklu tylko dla "Adamów Słodowych" ... czyli coś i dla mnie ... ale tym razem polecam też to koledze Tomek08 żeby był bardziej ekologiczny nie marnował cennej energii na rezystorze i zenerce :-P http://flagiusz.republika.pl/index.html
 
 
Doman
Administrator
modelist-konstruktor


Wiek: 55
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 787
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-12-11, 14:41   

Taaa tą latareczkę przerabiał Flagiusz ... i wszystko w temacie :thumb-up_anim:
 
 
 
tomek08
bardziej zorientowany niz inni
poziomek


Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 94
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-12-11, 14:55   

Doman napisał/a:
Tomek a co będzie gdy napięcie na twoim aku spadnie na 3,4V ? :lets_sin-anim:
dalej będziesz je obniżał rezystorkiem ? po co ? :roll:


No i Jawo ma rację, coś się pogubiłeś...


długo długo nie spadnie bo mój akumulator ma pojemność 11Ah 4.2V co przy założeniu dwie diody 1w czyli 750mAh daje 11h świecenia i parę godzin na zapasie :) w rzeczywistości nie daję na diodę 350 mA bo przy tym natężeniu zaczyna się grzać a wzrost jasności powyżej jest niewielki dostają 200mA każda:) licząc że na zenerce odkłada się 50 mA to na godzinkę zużywam 500mAh co daje nam 22h świecenia żeby akumulator rozładować do napięcia 3v :)
 
 
 
Doman
Administrator
modelist-konstruktor


Wiek: 55
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 787
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-12-11, 14:59   

Tomek... i oczywiście w każdej chwili możesz ją wziąć w kieszeń :tongue2: no świetna sprawa :thumb-up_anim:
 
 
 
tomek08
bardziej zorientowany niz inni
poziomek


Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 94
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-12-11, 15:14   

a wiesz ze zdarzało się :) akumulator jest niewielki a wtyki to czincze akumulator jest lekki i mieści się w piórniku

https://picasaweb.google.com/70ismail/3Kwi2011#5595810382729412834
 
 
 
jawo
na forum non-stop

Dołączył: 11 Maj 2011
Posty: 271
Skąd: rower.chelm.pl
Wysłany: 2011-12-11, 15:53   

73Wojtek ... temat założony w zawiązku z twoją prośbą ale w końcu nie wiem czy chcesz coś co dobrze oświetla (czytaj lampka dla maniaków) jak sugerowałeś poprzednio czy coś co jest "w fajnej cenie dla normalnych :crazy-anim: ludzi" proponuję przejażdżkę po zmroku z moją lampką, po tym, mogę coś doradzać :P
a do mojego zestawu trzeba doliczyć jakieś 40zł za akumulator i ładowarkę, choć proponuję od razu ze 2-3 akumulatory.
Ostatnio zmieniony przez jawo 2011-12-11, 16:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jatulik
Majster


Dołączył: 11 Cze 2010
Posty: 693
Wysłany: 2011-12-11, 23:15   

Polecam taki zestaw
http://allegro.pl/mactron...1986109711.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Zaprzyjaźnione grupy rowerowe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM



Reklama





















Gorące tematy